Camera Termoviziune FLK Ti25
Lipsă stoc
Camera termoviziune Fluke Ti25, temperaturi de la -20 °C la 360 °C
| Imagini termice | |
| Tip senzor IR | Micorbolometru fara racire |
| Rezolutie senzor IR | 160 x 120 pixeli |
| Frecventa | 9Hz |
| Camp de vizualizare(FOV) | 23 ° orizontal x 17 ° vertical |
| Rezolutie spatiala (IFOV) | 2,5 mrad |
| Sensibilitate termica (NTED) | ≤0.1°C |
| Distanata minima de focalizare | 15 cm |
| Memorie | Card SD 2GB > 3000 imagini IR |
| Imagini in spectul vizibil | |
| Distanta minima de focalizare | 45 cm |
| Moduri de operare | IR integral, Picture-in-Picture si Alpha blending |
| Functie de aliniere automata | Fluke IR Fusion Controlul erorii de paralaxa |
| Rezolutie imagini | 640 x 480 pixeli |
| Masurare temperaturi | |
| Domeniu de temperaturi | -20 °C ... 360 °C |
| Exactitate | ± 2 °C sau 2% |
| Moduri de masurare | Spoturi central, minim si maxim |
| Ajustarea emisivitaii | Manual si presetat in tabel de valori |
| Specificatii operare | |
| Focalizare optica | Manuala |
| Focalizare termica | Automata / Manuala |
| Indicatori pe ecran | Stare baterie, data + ora, temperatură centrala, min/max, domeniu temperaturi, alarmă temperaturi. |
| Caracteristici generale | |
| Afisaj | LCD (640x480) 3.6" |
| Imagini 100% radiometrice | Da |
| Adnotatii vocale | Da |
| Palete de culori | 6 palete |
| Conectare PC | Cititor card |
| Durata bateriei | 3-4 ore continuu |
| Greutate | 1.2 Kg |
| Rezistenta la caderi de la 2m | Da |
| Garantie | 2 ani |
| Producator | Fluke |
| Model dispozitiv | FLK Ti25 |
|---|---|
| Modalitate de ambalare | 1 unitate |
| Greutate | 2.000000 |
| Producator | Fluke |
| Destinat Uz | Personal instruit, Profesionisti |
| Tip dispozitiv | Camera termoviziune |
| Domeniu de utilizare | Profesional |
| Marime masurata | Temperatura |