| Masoara (domeniu, exactitate, rezolutie) | |
| Tensiune alternativa | 0-600 V |
| Tensiune continua | 0-600 V |
| Curent alternativ | 0-600 A |
| Curent continuu | 0-200 µA |
| Rezistenta | 0-9999Ω |
| Continuitate | ≤30 Ω |
| Capacitate | 1µF la 1000µF |
| Temperatura | 10° ... 400°C |
| Facilitati | |
| Afisaj | Digital |
| TRUE RMS | Da |
| Autoscalare | Da |
| MIN/MAX/AVG | Da |
| HOLD | Da |
| Bara grafica | Da |
| Inchidere automata | Da |
| Iluminare afisaj | Da |
| Deschidere cleste | 30 mm |
| Sonda temperatura | Da |
| Garantie | 3 ani |
| Greutate | 0,312 kg |
| Producator | Fluke |
| Model dispozitiv | FLK 902 |
|---|---|
| Modalitate de ambalare | 1 unitate |
| Greutate | 1.000000 |
| Producator | Fluke |
| Destinat Uz | Personal instruit, Profesionisti |
| Tip dispozitiv | Clampmetre |
| Domeniu de utilizare | Profesional, Cercetare, Telecomunicatii, Industrial, Calitatea energiei, Proces |
| Portabilitate | Portabil |